לא תעמוד על דם רעך

בס"ד

 

שלום לכולם!

 

גל נוסף של חולים בתקוע. אבינו מלכנו, שלח רפואה שלמה לחולי עמך.

אנשים נדבקים, ומדבקים. זו מחלה מדבקת מאוד. לא תמיד מישהו אשם. אבל יש לנו גם אחריות גדולה. הקב"ה נתן לנו בחירה, לבחור בטוב, לבחור בחיים. הבחירה היא של כולם – של האדם בסיכון, כמה הוא מסתכן, של הצעיר והצעירה, של קבוצת הנוער, של הנהג בטרמפ ושל הטרמפיסט, כולנו אחראים, מי יותר ומי פחות.

הערב נעמוד כולנו, מי ליד בית הכנסת, מי בחצר, מי מבודד בביתו (כמוני), ומי חולה. חלקנו – במחלקת קורונה: חולים או אנשי רפואה. אבינו מלכנו, מנע מגיפה מנחלתך.

כולנו נאמר – "כל נדרי ואסרי", כולנו נבקש להתיר את הנדרים שלנו. זאת ההזדמנות – אם מישהו נדר לא ללבוש מסיכה, אם מישהו נשבע לחבק ולנשק חופשי, אם מישהו נדר לשחק כדורגל עם חברים למרות הסגר, אם מישהו נשבע לא לקחת את העניין הזה ברצינות – זאת ההזדמנות להתיר את הנדרים הללו.

"לא תעמוד על דם רעך" – כתוב בתורה, נחקק גם בכנסת. אין כאן מי שלא יקפוץ למים להציל את רעהו, גם בסיכון אישי. אין כאן מי שלא יעטה מסיכה ויקפיד על ריחוק חברתי, כדי להציל את רעהו. זה הולך ומתקרב, הולך ונהיה צפוף, יותר ויותר מרעינו בסכנה. מספיק כדי שנקפוץ כבר למים, מספיק כדי שנתעורר ונעורר, את עצמנו ואת חברינו.

 

"אבינו מלכנו תהא השעה הזאת שעת רחמים ועת רצון מלפניך"

 

אברהם בלידשטיין

רב היישוב

תקוע

30/3/22
מכירת חמץ וקמחא דפסחא
רב היישוב
5/9/21
תקיעות שופר בפארק ובבית
רב היישוב
22/8/21
פעילות בתי הכנסת בתקוע אלול תשפא, תשרי תשפב
רב היישוב
14/5/21
תיקון ליל שבועות - החוברת המלאה
רב היישוב
תיקון ליל שבועות – החוברת המלאה
24/9/20
הנחיות לתפילות יום כיפור
רב היישוב
17/7/20
התקנות החדשות מהיום ב - 17:00
רב היישוב
16/7/20
חיזוק הזהירות בעת הזאת
רב היישוב
כל העדכונים שלרב היישוב

כיף שבאת!