עדכון וועד מנהל – 30.09.2022

קהילה יקרה,

רגע אחרי הבחירות לוועד המנהל, ובתוך הקלחת של החגים, אנחנו משגרים אליכם עדכון ראשון של הוועד החדש. 

פרידה מנציגי הוועד היוצאים: דוד, צורי ואלי

אחרי שנתיים של עשיה אין סופית, פגישת ועד שבועית עד השעות הקטנות של הלילה ושעות על גבי שעות של התנדבות, הגיע הזמן לומר שלום ותודה. תודה לאלי בש, דוד שאולוב וצורי פרומן על העבודה הציבורית שעשו במקצועיות ויסודיות.

לאלי בש, שעסק בשפ"ע ופרויקטים.
לצורי פרומן, שוועדת קרקעות ותחום החינוך היו כה קרובים לליבו.
ולדוד שאולוב, שהנוער, פרויקט היל"ה ופתרון בעיות כוח אדם בצוות נוער היו לו למטרות-על.

תקוע מודה לכם!

 חלוקת תפקידים בוועד הנכנס

תודה לכל חברי הקהילה שקיימו את זכותם וחובתם הדמוקרטית, הגיעו להצביע ולקחו חלק בבחירת הוועד. 

בוועד הנכנס יש ארבעה חברי ועד ממשיכים מקדנציה קודמת שנבחרו שוב: אלינור רחמים, עמנואל אלשטיין, אברום תומר, ומשה סוויל. בהזדמנות זו נודה על הבעת האמון בעשייה שלנו עד כה. אנחנו מאמינים כי המשכיות העשיה והזיכרון הארגוני יעשו ליישוב ולקהילה רק טוב. 

זכינו בשלושה חברי וועד חדשים ואיכותיים: אורי אברבוך, אדווה ירס ודוד מילשטיין. כולנו מלאים מוטיבציה לדרך החדשה, ומקווים לעשות עשיה משמעותית למען תקוע. כבר במוצש האחרון, בין שבת לחג, התכנסנו למפגש היכרות ב'בד בבד' – מתחם העבודה המשותף בתקוע (בכל זאת, פגישה ראשונה, השקענו בלוקיישן).

כל חבר וועד הציג את עצמו וכן את החזון, המטרות והשאיפות שלו לקדנציה הקרובה בוועד המנהל. לאחר היכרות וחשיבה משותפת חולקו התיקים ותחומי האחריות בין חברי הוועד. להלן חלוקת התפקידים:

משה סוויל – יו"ר, קהילה, צח"י
אברום תומר – בניה, קרקעות
אדוה ירס – נוער, חינוך, פרויקטים בפיתוח
אורי אברבוך – קידום תב"עות, שפ"ע, כספים
אלינור רחמים – דוברות ופניות תושבים, תרבות, מרכז אומנים, עסקים
דוד מילשטיין – ביטחון, פיתוח עסקי, חיים ביחד, ספורט
עמנואל אלשטיין – כספים, דת, גיוס משאבים

אנחנו מזמינים אתכם להרגיש חופשיים לפנות לחברי הוועד השונים, וותיקים כחדשים, בנושאים עליהם הם אחראיים או בכל נושא אחר שמטריד אתכם. פרטי יצירת קשר מחכים לכם בהמשך. 

סיבים ואינטרנט מהיר

בהתרגשות רבה ואחרי המתנה ארוכה הגענו לשלב חיבור הסיבים האופטיים לבתים. לצערנו, מה שהיה אמור להיות תהליך פשוט יחסית הפך למורכב מהצפוי. צוותי החיבור מתמודדים עם ריבוי תקיעות שמאט את קצב החיבורים. אין ספק שמהירות הגלישה מפתיעה ושווה את המאמץ, אך עד שכולנו נהייה מחוברים ולאחר התקלות שתקופת החיבור מזמנת, יקח קצת זמן. אנחנו בישורת האחרונה, אז עוד קצת סבלנות.

 

סוף שנת שמיטה

בשנה האחרונה וודאי נתקלתם בשטחים ציבוריים יבשים ופרחים נבולים ברחבי היישוב. זה המחיר שאנחנו משלמים באהבה עבור קיום מצוות השמיטה. עכשיו, עם תחילת השנה החדשה, צוות הגינון עובד במרץ ובכוחות מתוגברים כדי להשיב את הפריחה לנוף הטבעי שלנו. צוות המזכירות כבר התחיל להכין תכנית עבודה רב-שנתית לשידרוג המצב הקיים בשטחים הציבוריים של תקוע, כולל טיפול בנקודות מוזנחות שעוד קיימות ביישוב. אילוצי זמן ותקציב לא יאפשרו לבצע את הכל בשנה הקרובה, אבל אנחנו חושבים כבר קדימה, ונדאג להתקדמות ושיפור מתמיד.

 

הגדלות חשמל

רבות עסקנו לאחרונה בענייני הגדלת הספק החשמל ביישוב, בעיקר באיזור התעשיה ובמרכז האמנים. מי שמגיע לאזור בטח נתקל בכמה נפילות חשמל מבאסות. אמנם משמח שיש כל כך הרבה עסקים שעושים עבודה מופלאה, ממכונת קפה שלא עוצרת לרגע וכלה בנגריה שעובדת 24/6. אבל תשתיות החשמל הקיימות פשוט לא עומדות בעומס, וזה מוביל לנפילות האלה. בעיה דומה מאוד מתרחשת בתקוע ב-ג-ד, כאשר הרחבות ויחידות משנה צורכות יותר ויותר חשמל, מה שמחייב היערכות מאסיבית בתשתיות החשמל.

ההיערכות מתחילה בבירוקרטיה (כמובן), ואנחנו עוד בשלב זה. בסופו של תהליך, בתקווה שלא יותר מכמה חודשים, נגיע גם לשינויים בשטח, בעלויות מוערכות של מאות אלפי שקלים. לאחר העבודות, אנחנו מקווים למענה ראוי ויציב של חשמל ביישוב. בינתיים, אם טרם האזנתם, ממליצים לכם לשמוע את "חשמל", של שם בראל הגאון.  

מבנה חקלאי לנוער

כפי שתוכלו להבחין בכל נסיעה שלכם, לצד הכיכר המרכזית, מאחורי הטרמפיאדה, ניתן לראות את מבנה הנוער החקלאי שמתקרב לסיום הבניה. במבנה ישנם שלושה חללים גדולים, כאשר כל חלל מיועד לטובת שתי שכבות גיל.

המקום יהיה לבית, למרחב פעילויות שונות, לעשיה, יצירה ולביחד – מקום שיאסוף אליו את הנוער הנפלא שלנו ויצור סביבו מפגש. מחכים ומתרגשים להשקה החגיגית!

דוברות והסברה

ממש רגע לפני שכל הנושאים הבוערים יגיעו לשולחן הוועד, התקבלה החלטה ראשונה, חשובה ומשמעותית. חשוב לנו בקדנציה הזאת להשקיע גם בדוברות והסברה. לפעמים זה דורש לעצור את העבודה, לשתף, לחשוב ולכתוב, אבל אנחנו מבינים כמה שיתוף הציבור חשוב והכרחי ולכן שמים את המשימה הזו בראש. 

נהייה כאן בכל שבועיים עם עדכונים על הנעשה ועל בכלל. מוזמנים לחפש את העדכונים באתר האישה החכמה, במייל היישובי, ובמדיות השונות. ואם תרצו לקבל את זה ישירות אליכם, הירשמו לרשימת התפוצה שלנו במיילצ'ימפ.

 

יצירת קשר 

אנחנו מחכים לשמוע מכם! שלחו לנו מייל עם כל מה שתרצו לומר: vmtekoa@gmail.com 

ואפשר גם בפרטי, גזרו ושמרו:

אברום תומר:
054-6726783‬
avrum.tomer1@gmail.com

אדוה ירס:
054-5967181‬
advamovs@gmail.com

אורי אברבוך:
‭050-5865465‬
uri770@gmail.com

אלינור רחמים:
054-7398763
elinorahamim@gmail.com

דוד מילשטיין:
‭050-2869455‬
dmilsteinn@gmail.com

משה סוויל:
‭052-4317005‬
moshesaville@gmail.com

עמנואל אלשטיין:
‭052-8119619‬
emanuel@torahmitzion.org

 

מאחלים לכל בית תקוע שנה טובה ומתוקה, מלאה בשפע מכל הבחינות. 

וועד תקוע.