לוגו חנות רק שניה

חנות רק שניה

חנות חברתית בקהילה

"איננו מחדשים דבר, עיקר עבודתנו היא להאיר את מה שחבוי" (הרבי מקוצק)

שעות פעילות

 • שני: 16:30-18:30

  שלישי: 11:00-13:00

  חמישי: 20:00-22:00

  שישי: 11:00-13:00

במרכז תקוע באזור תעשייה שוכנת לה חנות "רק שניה" חנות קהילתית שבה ניתן למצוא בגדים ואביזרים יד שנייה לכל המשפחה. המקום הוקם לפני כ-20 שנה על ידי הגברת שרה סונדרס. שרה תפעלה את המקום במסירות ובאהבה והשקיעה מזמנה הפרטי. במשך השנים שרה תרמה רבות, עזרה ושימחה אנשים. עם הזמן החנות שינתה את פניה ובפתיחה המחודשת שלה השתדרגה לחנות מעוצבת, נקייה, המשרה אווירה טובה ונעימה שכיף להסתובב בה, לבחור ולמצוא את מה שחיפשת. הפריטים שנמצאים בחנות באיכות טובה לאחר שעברו מיון וסינון של מתנדבות חרוצות, מבין פריטים רבים הוצאנו עבורכם את המובחרים. החנות מיועדת לקהילת תקוע ולאנשים מבחוץ במחיר שווה לכל כיס. במקום ניתן למצוא: בגדים ואקססוריז לנשים, גברים, ילדים בכל הגילאים ותינוקות, אביזרים לבית, פינת מיוחדים ווינטג'. במקום נערכים מפגשים, סדנאות ועוד. מוזמנים לתרום לחנות בגדים ואביזרים ובכך להמשיך את מעגל הקסם של הנתינה.

ניתן לתרום בגדים לחנות במצב טוב בלבד:

 • ללא קרעים
 • לא דהוי ובלוי

ניתן לשים את התרומות בשקיות סגורות בפתח המיועד לכך בכניסה לחנות.

מוזמנים.ות לבוא להתנדב בחנות!  בשעות הפתיחה ולעיתים בשעות התנדבות נוספות שמתפרסמות

 • מדוע חשוב כל כך למחזר בגדים? רבים לא מודעים לכך, אבל כדי לייצר קילוגרם אחד של כותנה ישנו צורך להשקיע קרוב לעשרת אלפים ליטרים של מים. כעת נסו לחשוב כמה מים ניתן לחסוך לו במקום לזרוק את החולצות הקרועות או הלא אופנתיות ששוכבות בארון, פשוט תשלחו אותן למיחזור (או לשימוש מחדש). ההערכה העדכנית ביותר נכון לכתיבת שורות אלה היא ששישה אחוז מסך הפסולת הביתית של משפחה ממוצעת בישראל מורכבת מבגדים שנזרקים לאשפה. מדובר בנתון מדהים ולא פחות מכך – מדאיג. את כל האשפה הזו ניתן לחסוך – מקומם של הבגדים הישנים אינו במטמונות האשפה, מקומם במפעלי המיחזור. בסופו של דבר מדובר על עניין של מודעות. היחס שלנו למוצרים באופן כללי צריך להיות מקיף, הוליסטי ושלם. אין סיבה שנעשה איפה ואיפה ולפיכך בדיוק כמו שאנחנו ממחזרים את בקבוקי הפלסטיק ואת העיתונים היומיים, כך עלינו למחזר גם את הבגדים הישנים ויפה שעה אחת קודם.
 • היכן ניתן למחזר בגדים? ברוב הערים בישראל ישנם מתקני מיחזור אליהם ניתן להשליך את הבגדים הלא רצויים. כמו כן, ישנן מספר חברות מיחזור שמתמחות במיחזור של בגדים. אצלינו בתקוע יש את החנות שלנו.

אחרי שהבגדים מגיעים למפעלי המיחזור הם עוברים מיון קפדני: הבגדים שראויים לשימוש מועברים לעמותות הרלוונטיות, הבגדים שמכילים אקרילן או סיבי צמר למשל מרוסקים וממוחזרים ובגדים שלא ניתנים ללבישה ושאינם ניתנים למיחזור הופכים למטליות ניקוי ונשלחים לשימוש מחדש בתעשיות השונות.   מוזמנים להיות חלק מהשמירה על הכדור שלנו לירוק ויפה יותר.

אזור התעשייה, תקוע

אזור התעשייה, תקוע

Previous slide
Next slide

צור קשר עם מוקד תקוע

בנושא ביטחון, חירום ומפגעים